Mekanik İmalat

 


mekanik imalatMekanik imalat alanında; makine ve ekipman, vinçler ve baraj kapakları, konik, kelebek, sürgülü vanalar gibi büyük boyutlarda mekanik parça,genleşme parçaları, ana üretim konularını teşkil etmektedir. Üretilen makine ve ekipmanların tamamı, firmanın kendi özgün tasarımıdır. Bu sayede teknolojik gelişmelerin yakından takip edilip, çok hızlı bir biçimde ürünlere uygulanması mümkün olmaktadır.  Fabrikanın modern tezgah altyapısı, üst seviyede bilgi ile donanımlı proje grubu ve tecrübeli üretim personeli, her üç alanda da tartışmasız biçimde, en üst düzey kalitede üretim yapılmasına imkan vermektedir.

 

Makine ve ekipman imalatı kapsamında, maden sanayinin ihtiyaçları esas alınarak üretilmekte olan ürünlerden bazıları aşağıda sıralanmıştır.


mekanik1

Çelik konstrüksiyon konusunda; proje, imalat ve montaj aşamaları dahil olmak üzere her safhada hizmet verilmektedir.

30 mm kalınlığa kadar kesme kapasitesi olan CNC Plazma, 50 mm kalınlığa kadar büküm yapılabilen silindir bükme tezgahları, her biri 25 ton kapasiteli 6 adet ve her biri 10 ton kapasiteli 8 adet gezer vinç, 8 adet gaz altı kaynak makinesi, Gyotin makas,radyal matkap ve üniversal tezgahların yanında bohrwerk,dik planya,torna, freze gibi talaşlı imalat tezgahlarının da bulunması, çok önemli kalite ve kapasite avantajları sağlamaktadır.

Söz konusu bu avantajlar kullanılarak, standart konstrüksiyon yanında,HES’ler içinbaraj kapakları,cebri borular, konik, kelebek, sürgülü vanalar gibi büyük boyutlarda mekanik parça imalatına da imzasını atmaktadır. Modern tezgahları ve yetişmiş olan insan gücü ile aylık 400-450 ton çelik imalatı kapasitesi mevcut olan fabrikada ihtiyaç durumunda bu kapasiteyi artırmak için gerekli olan altyapı da hazırlanmıştır.

 


Baraj Daimi Teçhizatları

 

Baraj kapakları, hidroelektrik enerji santrallerinin ayrılmaz birer parçasıdır. TAŞÇI MAKİNA Baraj kapaklarının hem mekanik imalatını hem de otomasyon sistemini yapmakta olup bu konuda yurtiçi ve yurtdışı tecrübeye sahiptir. Bu açıdan bakıldığında, Türkiye’de özel bir konuma sahiptir. Yurt içinde ve yurt dışında kurduğu sistemler, problemsiz biçimde işlevini sürdürmektedir. 

 

kelebekvana         vana